BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Duoti privalomi nurodymai dviem finansų įstaigoms nutraukti finansines operacijas dėl autorių teises pažeidžiančios veiklos internete

Spausdinti
lrtk logo 855x345 s.png

2022 m. sausio 12 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė  sprendimus nurodyti Revolut Payments UAB ir AB SEB bankas finansų įstaigoms nutraukti mokėjimus ar kitas finansines operacijas banko sąskaitose, susijusiose su fiziniais asmenimis, vykdančiais veiklą, kuria autorių teisių saugomas turinys neteisėtai viešai skelbiamas viešo naudojimo kompiuterių tinklais (internete).

2022 m. sausio 3 d. LRTK atliko stebėseną ir nustatė, kad socialinio tinklo „Facebook“ paskyrose „Filmai.in kuponai taškai“ bei „Filmai.in Kuponai ir ne tik“ yra skelbiama, kad filmai.in kuponus galima naudoti atsiskaitant už interneto svetainėje filmai.in siūlomas paslaugas.

Atlikus nurodytus veiksmus ir pasirinkus mokėjimo būdą, yra atsiunčiami rekvizitai asmens, į kurio banko sąskaitą reikia pervesti nurodytą sumą, ir gaunami taškai, kurie suteikia prieigą prie pasirinkto neteisėtai viešai paskelbto autorių teisių saugomo turinio.

Tokiu būdu interneto svetainėje nurodyti asmenys vykdo neteisėtą veiklą, kuria autorių teisių saugomas turinys neteisėtai viešai paskelbiamas internete, ir už tai gauna finansinę naudą.

Pagal Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 78 straipsnio nuostatas LRTK yra suteikta teisė duoti privalomus nurodymus mokėjimo, finansų ar kitai įstaigai nutraukti mokėjimus ar kitas finansines operacijas subjektams, vykdantiems autorių teises pažeidžiančią veiklą internete. Todėl tokią neteisėtą veiklą vykdančio asmens atžvilgiu gali būti taikomi privalomi nurodymai, įtvirtinti minėtame įstatyme.

Šie sprendimai įsigalios Vilniaus apygardos administraciniam teismui juos sankcionavus.

 

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-26
Į viršų