Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

Nuspręsta blokuoti 29 interneto svetainių kopijas, kuriose neteisėtai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys

Spausdinti
mirror 855x345.jpg

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) pirmininkas Mantas Martišius 2020 m. liepos 1 d. posėdyje pabrėžė, kad įstatymų nustatyta tvarka LRTK gina pažeistas autorių teises ir toliau tęsia kovą su piratavimu internete. „Piratinių svetainių blokavimas yra nuolatinis LRTK darbas, kuris duoda vaisius – neabejotinai mažėja šių svetainių žiūrėjimas“ – sakė LRTK pirmininkas.

Posėdžio metu LRTK priėmė net 19 sprendimų blokuoti 29 interneto svetainių kopijas, kuriose yra neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys – muzikos, audiovizualiniai kūriniai ir knygos.

LRTK savo iniciatyva atliko stebėseną dėl pirminių svetainių naujų interneto domenų, identifikuojančių interneto svetaines, kurios suteikia prieigą prie tos pačios veiklos kaip ir pirminės interneto svetainės.

Sprendimus dėl prieigos prie šiuo metu tikrintų interneto svetainių kopijų pirminių svetainių blokavimo LRTK buvo priėmusi anksčiau ir juos sankcionavo Vilniaus apygardos administracinis teismas. Interneto svetainės buvo įtrauktos į LRTK interneto svetainių, naudojamų neteisėtai viešai paskelbti autorių teisių saugomą turinį, sąrašą.

Stebėsenos metu nustatyta, kad tikrinamose interneto svetainėse neteisėtai viešai paskelbtas autorių teisių saugomas turinys yra pasiekiamas naujais interneto domenų vardais nežymiai pakeičiant pirminės interneto svetainės pirmojo ar antrojo lygio domenus: pridedamos arba pašalinamos kelios raidės, skaičiai, kiti ženklai, pasikeičia domeno galūnė ar pan. Interneto svetainių kopijų  vizualinė išraiška ir jų vartotojo sąsajos yra beveik tapačios pirminėms interneto svetainėms.

Atsižvelgusi į stebėsenos išvadas ir vadovaudamasi Privalomų nurodymų taikymo interneto prieigos paslaugų teikėjams tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2019 m. lapkričio 25 d. įsakymu Nr. ĮV-771 „Dėl privalomų nurodymų taikymo interneto prieigos paslaugų teikėjams tvarkos aprašo patvirtinimo“, LRTK nusprendė užblokuoti 29 interneto svetainių kopijas, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.

Sprendimai dėl naujų interneto domenų vardų blokavimo neturi būti sankcionuojami Vilniaus apygardos administracinio teismo.

Interneto prieigos paslaugų teikėjai ne vėliau kaip per 5 dienas nuo šių sprendimų gavimo dienos privalės panaikinti galimybę interneto domenų vardų, identifikuojančių interneto svetaines, blokavimo interneto prieigos paslaugų teikėjo srities serveryje būdu pasiekti tose interneto svetainėse neteisėtai viešai paskelbtą autorių teisių saugomą turinį.

Bandantys prisijungti prie blokuotų interneto svetainių kopijų bus nukreipti į LRTK sukurtą informacinį interneto svetainės tinklalapį.

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-07-01